Informacje o kursie
Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG (135). Kurs umożliwia zdobycie kwalifikacji w spawaniu złącz pachwinowych w różnych pozycjach. Praktyka odbywa się z wykorzystaniem blach różnej grubości. Po ukończeniu kursu klient potrafi spawać złącza pachwinowe w pozycjach, z którymi może spotkać się w pracy lub na testach spawalniczych. Dla najbardziej ambitnych i zaangażowanych kursantów pod koniec kursu, jako bonus, istnieje możliwość spawania konstrukcji o nazwie „Orbita”, która mocno podnosi poziom kwalifikacji.
Metoda
Metoda Mag 1 (135)
Poziom 1 podstawowy.
Z niego zaczyna się przygoda spawalnicza. Spawanie blach spoinami pachwinowymi w różnych pozycjach.
Czas trwania:
Czas trwania: 14 dni. Kurs zbudowany z 3 bloków, składających się z 100 różnych ćwiczeń. Między nimi to: teorii – 36 tem, praktyki – 40 tem. Każdą z nich będziesz musiał zaliczyć na bieżąco. Szkolimy od wtorku do niedzieli w godzinach uzgodnionych obustronnie.
Grafik:
Szkolimy od wtorku do niedzieli w godzinach uzgodnionych obustronnie. Do wyboru istnieją dwie czasowe opcje treningu: Codzienne zajęcia przez 3 godziny dziennie. Indywidualny grafik, który dobierzemy specjalnie dla Ciebie (taki grafik najbardziej pasuje dla osób pracujących w określonych godzinach).
Szkolenia odbywają się w sposób łączenia na bieżąco bloków teoretycznych, praktyk indywidualnych i grupowo praktycznych
Bloki programowe
- Blok. Сzęść teoretyczna
- Blok praktyk indywidualnych zawiera on 43 ćwiczenia. Ćwiczenia są wybudowane w odpowiedniej kolejności w taki sposób, że kursant dodaje sobie +1 gwiazdkę do umiejętności, tym samym zaliczając prawidłowość wykonania ćwiczenia za zgodą instruktora. Podczas kursu każda osoba szkolona ma do dyspozycji profesjonalne stanowisko szkoleniowe, a każde kolejne zajęcia zmieniają je na inne, gdzie ma możliwość szkolenia się na coraz innej maszynie spawalniczej. Ten sposób sprawia mocny wpływ na umiejętności kursanta, jak również na ustabilizowanie się w różnych sytuacjach, które czekają na nas w tym ciekawym zawodzie.
- Blok praktyk grupowych. Nazywamy takie praktyki „wspólne ognisko”. Zbieramy się wszyscy w okrąg stołu, obgadujemy aktualny temat zajęcia wspólnie całą grupą, następnie dzielimy się umiejętnościami w taki sposób, że każdy kursant osobno zostaje przygotowany do rozpoczęcia wykonania praktyki indywidualnej. W tym momencie instruktor koryguje każdego osobno, po to żeby on wykonał prawidłowo następne ćwiczenia, które czekają na niego w praktyce indywidualnej.
Egzamin
Po ukończeniu szkolenia przystępujemy do egzaminu.
UWAGA: Kursanci, którzy zaliczą wszystkie punkty programu szkoleniowego oraz są obecni na każdym zajęciu przed egzaminem, spawają konstrukcję nazywaną „ORBITA”.
Jest to konstrukcja, która zawiera ABSOLUTNIE WSZYSTKIE możliwe pozycje spawalnicze w złączach pachwinowych. Spawanie tej konstrukcji może zająć 3-6 godzin i polega na doprowadzeniu umiejętności kursanta do wyższej klasy, a zależy nam na tym. Do tego wymagana jest całościowa samodzielność. Taka opcja jest poza programem szkoleniowym i udostępniamy ją na nasz koszt.
Po pozytywnym zdaniu egzaminu wystawiamy europejski certyfikat TUV Rheinland.